Pięć historii z życia muzułmanów brytyjskich

  1. Zebranie ponad 38 tys. funtów dla szpitala na zakup sprzętu ratującego życie.

Osiem meczetów w Preston w ciągu niespełna sześciu tygodni zebrało 38,340 funtów; 8 tys. z tej kwoty udało się zgromadzić kobietom, a 5 tys. – dzieciom z madrasy. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup najnowszej generacji sprzętu do diagnozy raka płuc.

  1. Współpraca z chrześcijańską organizacją charytatywną w Islington na rzecz bezdomnych.

Meczet w Finsbury Park wspólnie z chrześcijańską fundacją charytatywną Passage rozpoczyna projekt mający na celu pomoc osobom bezdomnym, oferując im miejsce do odpoczynku, porady oraz wyżywienie (raz w tygodniu). Akcja prowadzona jest na terenie meczetu.

  1. Meczet staje się bankiem żywności dla głodujących.

Jeden z meczetów w Swansea zwiększa częstotliwość wydawania darmowych posiłków. Decyzję podjęto ze względu na ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju wsparcie dla biednych. Zakup i przygotowanie żywności dotowane są zarówno przez muzułmanów, jak i niemuzułmanów, a beneficjentami są przedstawiciele wszystkich wyznań (ale też osoby niewierzące).

  1. Pomoc konwertytom oraz innym zainteresowanym w zdobyciu niezniekształconej wiedzy o islamie.

Fundacja Światła (The Light Foundtion), grupa wolontariuszy z Preston, raz w miesiącu oferuje lokalnej wspólnocie (obejmującej konwertytów na islam, wierzących innych religii, jak i osoby niewierzące) możliwość poznania islamu i siebie nawzajem, przyczyniając się w ten sposób do budowy porozumienia i dialogu między-społecznego.

  1. Działania na rzecz wspólnoty i wydawanie zupy.

Wolontariusze z Muzułmańskiej Grupy ds. Wspólnotowych w Nuneaton organizują imprezy edukacyjne dotyczące wiedzy o islamie, oferując jednocześnie darmowe posiłki dla osób biednych i bezdomnych. Zbiegają się one z działalnością banku żywności Trussell Trust oraz Armii Zbawienia.

Źródło: tellmamauk.org