Gość stacji Fox News dostosował się do dyskursu narzuconego przez jej właściciela, ale jeszcze bardziej zradykalizował oryginalny przekaz.

Stacja gościła w sobotę, 10 stycznia, w programie Fox and Friends, weterana amerykańskiego korpusu piechoty morskiej, który stwierdził, że państwa takie jak USA czy Francja zwracają zbyt dużą uwagę na przestrzeganie swobód obywatelskich muzułmanów i że ich rządy powinny „eksterminować” terrorystów, którzy „zatruwają całą planetę”. Autorem tej olśniewającej formuły jest Nick Powers, uczestnik wojny w Iraku, który jest już legendą w kręgach mediów prawicowych po tym, jak w sierpniu ubiegłego roku w liście adresowanym do przywódców „Państwa Islamskiego” (opublikowanym na Facebooku) zagroził im, że w przypadku ataku na jego kraj mogą spodziewać okrutnej zemsty bez przestrzegania Konwencji Genewskiej.

Powers pochwalił państwo francuskie za szybkie i wolne od sentymentów podjęcie działań w związku z zamachami w Paryżu i zabicie terrorystów. „Widać teraz, jak w czasie tych ostatnich 14 lat, które spędziliśmy na walce z grupami terrorystycznymi, byliśmy uwiązani regułami, prawodawstwem i polityczną poprawnością” – zaznaczył. „Niestety, nasze ręce są związane z tyłu, a walczymy z siłami, które nie mają żadnego szacunku wobec życia ludzkiego”.

Gospodarz programu, Brian Kilmeade, zwrócił uwagę, że zdaniem wielu obywateli USA ich rząd powinien jednak postępować lepiej. „Nie możemy odpowiadać ludziom prosto z mostu – bo oni wychodzą na ulice i zabijają nas”. „Jak zatem mamy odpowiadać?”. Powers odpowiedział: „Żadna wojna nie jest przyjemna. Tylko kompletni kretyni starają się ją taką uczynić. Nie można nie pobrudzić się. Trzeba zgładzić te szumowiny, które zatruwają naszą planetę”.

Źródło: www.rawstory.com