Jeden z najbardziej brutalnych ataków islamofobicznych w ostatnich czasach miał miejsce w USA, w Kansas City na początku grudnia. W jego wyniku zginął 15-letni chłopiec, Abdisamad Sheikh-Hussein. Został on potrącony przez jadący z dużą szybkością samochód; 34-letni kierowca ewidentnie „polował” na muzułmanów. Jego czarny SUV z przesłaniem „Qur’an to choroba wirusowa gorsza od eboli” obserwowany był przez lokalną policję od dłuższego czasu. Muzułmanie z Kansas City również skarżyli się na częste słowne obelgi, szyderstwa i nawoływanie do przemocy motywowanej nienawiścią do islamu, z którymi stykali się z jego strony przez kilka miesięcy poprzedzających morderstwo.

W czwartek 4 grudnia wieczorem Abdisamad Sheikh-Hussein wraz z przyjacielem opuścili Somalijskie Centrum Kulturalno-Społeczne (gdzie znajduje się również lokalny meczet). Nie zdążyli wsiąść do swojego, zaparkowanego przed budynkiem, auta. Rozpędzony SUV uderzył w nich, podrzucając wysoko w górę ciało ciężko rannego chłopca (druga ofiara została lekko ranna). Kierowca zatrzymał się potem, wysiadł z uszkodzonego samochodu i zaczął wymachiwać nożem. Doniesiono również, że po przyjeździe policji (tłumaczył się potem, że do wypadku doszło, ponieważ stracił kontrolę nad autem) groził wszystkim wokół kijem bejsbolowym i rewolwerem.

Abdisamad został natychmiast zabrany do szpitala. Stracił jednak dużo krwi (jego obydwie nogi zostały prawie wyrwane z ciała) i lekarzom nie udało się go uratować.

Sprawca został oskarżony o zbrodnię pierwszego stopnia. FBI wszczęło również przeciwko niemu dochodzenie w sprawie podejrzenia o przestępstwo z nienawiści.

Źródła: www.rawstory.comwww.dailymail.co.uk