Na początku maja BBC oraz ITV mają wyemitować spot wyborczy Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party, BNP) w formie kreskówki, w której główne role grają karykatury groźnych muzułmanów oraz przerażona ich widokiem i zachowaniem kilkuletnia uczennica.

Informacje o islamofobicznej kreskówce, jak i jej 10-sekundowy fragment przeciekły do redakcji brytyjskiego wydania „Huffington Post”. I tak oto podczas kilkusekundowego klipu zobaczyć można małą dziewczynkę przerażoną informacjami o „muzułmańskich gangach” oraz widokiem pijanych muzułmanów „rozbijających się” po ulicach miasta taksówką. Na jej drodze staje również „uciskana” muzułmanka w hidżabie oraz morderca żołnierza Lee Rugbiego.

Spot ma być wyemitowany w ramach czasu antenowego, który zgodnie z ordynacją wyborczą przysługuje każdej zarejestrowanej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. BNP już teraz odlicza dni do emisji i z niecierpliwością oczekuje na reakcje tym bardziej, że „kreskówka” ma zostać wyemitowana w czasie najlepszej oglądalności.

Źródło: www.huffingtonpost.co.uk